Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Włocławek

Włocławek dla powodzian

9.09.2010, Pomoc powodzianom

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) we Włocławku włączyła się w dzieło pomocy powodzianom, prowadząc zbiórkę żywności, odzieży i środków czystości. Zgromadzone rzeczy zostały dostarczone poszkodowanym z okolic Płocka.

- Spotkaliśmy wiele osób dobrej woli, które przekazywały dla powodzian często bardzo dobre rzeczy. Mieliśmy dużo proszków do prania, nowe ubrania, wiele konserw i innych artykułów. Zbiórkę prowadziliśmy m.in. za pośrednictwem jednego ze sklepów, którego dyrekcja zgodziła się wesprzeć naszą akcję – mówi Anna Mikołajczyk z włocławskiej filii. – W pomoc włączyło się również wiele firm.

27 czerwca sześciu wolontariuszy ChSCh z Włocławka i Płocka odwiedzało doświadczonych przez powódź mieszkańców Troszyna Polskiego, Troszyna Nowego i Wiączemina. Rozdysponowali wśród nich proszki, szampony, konserwy, ryż, makaron, mąkę, bieliznę, kołdry, ręczniki i inne rzeczy.

- Pomogliśmy łącznie około stu osobom – relacjonuje Włodzimierz Krzyżanowski, koordynator pomocy z  filii w Płocku.

Przedstawiciele ChSCh docierali do ludzi najbiedniejszych i najbardziej poszkodowanych. Były wśród nich rodziny wielodzietne i osoby samotne.

Oprócz wymienionych miejscowości pomoc ChSCh została przekazana także do Dobrzykowa i Borków. Wolontariusze z Włocławka prowadzili również kwesty na rzecz powodzian. W czerwcu zebrali ponad 3 tys. zł.

Pani Wiesia z Troszyna Polskiego to samotna matka wychowująca troje dzieci. Cały parter jej domu znalazł się pod wodą. Obecnie jest zrozpaczona, gdyż do tej pory utrzymywała się z ziemi, a po powodzi, z powodu zniszczeń, nie będzie to możliwe. Z kolei pani Alina mieszkała około 20 m od wału przeciwpowodziowego. Z jej domostwa praktycznie nic nie zostało. Takich osób jest więcej. W tym trudnym momencie są wdzięczne za każdą pomoc.

Każdy z nas może wesprzeć tych, których dotknęła tragedia, wpłacając pieniądze na konto zbiórki publicznej:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
47 1500 1126 1211 2010 1571 0000
z dopiskiem „Pomoc powodzianom”

Dla przelewów zagranicznych kod SWIFT: KRDBPLPW oraz kod IBAN przed numerem rachunku: PL

Możesz też pomóc, wpłacając dar przelewem on-line.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

4 341 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Kujawsko-Pomorski
Filia Włocławek
ul. Cicha 14a
87-810 Włocławek

Nr konta bankowego:
02 2030 0045 1110 0000 0293 3640

Kierownik: Anna Mikołajczyk
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 795 670 603

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij